Beşiktaş Müzik Merkezi,bağlama,baglama,saz,gitar,piyano,keman,akordeon,klarinet,bati,muziği,kaval,mey,enstrüman,ders
TR EN We Offer Music Classes in Turkish & English at Our Center in Istanbul
Beşiktaş Müzik Merkezi, bağlama,saz,gitar,piyano,ders,kurs,enstrüman,ders,instrument
Anasayfa,beşiktaş,besiktas,muzik,music Kurumsal,corporate,about us,hakkımızda branşlar,brans,dal,alan,erdal,erzincan foto,fotoğraf,fotoğraflar,photos,action,erol,parlak ön kayıt,arif,sağ,mp3,music link,linkler,link,ali iletişim,contact,us,email,mail,free video,youtube,gitar,satriani,mustafa,dönmez,keman Kurumsal,corporate,about us,hakkımızda

Bass Guitar
 Bass Guitar Teachers:

  Bass Guitar Teacher -1
  Bass Guitar Teacher -2
Bas gitar, genellikle pop, caz, funk ve rock muzi?inde kullanilan, �o?unlukla d�rt telli olan ve kalin ses veren telli �algi. ?lk olarak Fender tarafindan 1950li yillarin ba?larinda �retilmi?tir.

Bas gitar, elektrik ve akustik olarak ikiye ayrilir. Elektrik basta tellerden gelen ses manyetikler tarafindan elektrik sinyaline �evrilip bu sinyali sese �evirecek olan y�kselte�e (amplifikat�r) yollanirken, akustik basta akustik gitar gibi geni? ve oyuk olan g�vde tellerden gelen sesi g��lendirip duyulabilir bir seviyeye �ikarir. Kimi akustik baslarda sesin y�kselte�e de iletilebilmesi icin piezo adi verilen kuvars kristalli piezoelektrik ses alicilari bulunur. Bas gitarin sesi, normal gitarlardan daha kalin, kontrbas gitarlardan daha incedir. Normal bir gitardan daha kalin tellere ve daha uzun bir �l�e?e sahip olan bas gitarin g�vdesinin elektrik baslarda �n, akustik baslarda yan tarafinda ton ve sesi de?i?tirmeye yarayan bir e?itleyici bulunur. Bas gitarlarin elektro gitar y�kselticilerinden farkli olan, d�?�k frekanstaki sesleri daha iyi verebilen �zel y�kselte�leri bulunur.

Klasik bas gitar genellikle perdeli ve d�rt tellidir. G�n�m�zde sayisi on ikiye ula?an telleri olanlari ve perdesizleri de kullanilmaktadir. Genelde yardimci �algi olarak kullanilan bas gitar, elektronik ve bilgisayarlarin katkisi ile g�n�m�zde yo?un olarak �n �algi olarak da kullanilmaktadir. Bas gitar partisyonlari fa (F) anahtari ile yazilir.



BAZI BAS G?TAR?STLER
• Barry Adamson (Magazine, Visage, Nick Cave and the Bad Seeds)
• Gaye Advert (The Adverts)
• Martin Eric Ain (Celtic Frost, Hellhammer)
• Dominic Aitchison (Mogwai)
• Kianna Alarid (Tilly and the Wall)
• Juan Alderete (Racer X, The Mars Volta)
• Miša Aleksić (Riblja Čorba)
• Dave Alexander (The Stooges)
• Rustee Allen (Sly & the Family Stone)
• Merle Allin (The Murder Junkies)
• Karl Alvarez (Descendents)
• Thierry Amar (Godspeed You! Black Emperor, Thee Silver Mt. Zion Memorial Orchestra & Tra-La-La Band, Black Ox Orkestar)
• Jeff Ament (Pearl Jam)
• Mig� Amour (HIM, Daniel Lioneye)
• Billy Anderson (Porn)
• Sean Anderson (Finger Eleven)
• Tai Anderson (Third Day)
• Marten Andersson (Lizzy Borden, George Lynch)
• Simon Andersson (Pain of Salvation)
• Mark Andes (Heart, Spirit)
• Felipe Andreoli (Angra)
• Dan Andriano (Alkaline Trio)
• Tom Angelripper (Sodom)
• Josh Ansley (Catch 22, Streetlight Manifesto, HURT)
• Michael Anthony (Van Halen, Planet Us, Sammy Hagar and the Waboritas)
• Alan Anton (Cowboy Junkies)
• James Anton
• Emma Anzai (Sick Puppies)
• Tom Araya (Slayer)
• Jennifer Arroyo (Kittie)
• Reginald Arvizu (Korn)
• Talena Atfield (Kittie)
• Melissa Auf der Maur (Hole, Smashing Pumpkins)
• Bryce Avary (The Rocket Summer)
• Eric Avery (Jane's Addiction, Alanis Morissette)
• John Avila (Oingo Boingo)
• Kevin Ayers (Soft Machine)
• Pedro Aznar (Ser� Gir�n, The Pat Metheny Group)
[edit] B
• Bob Babbitt (The Funk Brothers)
• Pat Badger (Extreme, Tribe of Judah)
• Steve Bailey (Bass Extremes)
• Alec Baillie (Left�ver Crack)
• Harvey Bainbridge (Hawkwind)
• Brian Baker (Minor Threat)
• Peter Baltes (Accept)
• Michael "Flea" Balzary (Red Hot Chili Peppers)
• Tony Barber (The Buzzcocks)
• Paul Barker (The Blackouts, Ministry, Revolting Cocks, Lard, U.S.S.A., Flowering Blight)
• Lou Barlow, (Dinosaur Jr.)
• Aston Barrett, (Bob Marley & The Wailers)
• Arthur Barrow (Frank Zappa)
• Glenn Barry (Kamelot)
• Mark Bedford (Madness, Voice of the Beehive)
• Robert Levon Been (Black Rebel Motorcycle Club)
• Garry Gary Beers (INXS)
• Nick Beggs (Kajagoogoo, Iona)
• Andy Bell (Oasis)
• Bryan Beller (Steve Vai, Mike Keneally, Dethklok)
• Frank Bello (Anthrax, Helmet)
• Carles Benavent (Paco de Luc�a, Chick Corea, Miles Davis)
• Jo Bench (Bolt Thrower)
• Martin Bengtsson (Arch Enemy, Armageddon)
• Paco Benitez
• Pig Benis (Mushroomhead)
• Jay Bentley (Bad Religion)
• Glen Benton (Deicide)
• Stevie Benton (Drowning Pool)
• Jeff Berlin
• Guy Berryman (Coldplay)
• Stephane Bertrand
• Andy Billups (The Hamsters)
• Pete Birrell (Freddie and the Dreamers)
• Bob Birch (Elton John)
• Eric Bischoff (Heaven Shall Burn)
• Mike Bishop (GWAR, Kepone)
• Matt Bissonette
• Bill Black (Elvis Presley)
• Lori Black (Clown Alley, The Melvins)
• Morty Black (TNT)
• John Blackburn (The Mescaleros, Skin)
• Ron Blair (Tom Petty and the Heartbreakers)
• Blasko (Rob Zombie, Ozzy)
• Johan Blomqvist (Backyard Babies)
• Vicki Blue (The Runaways)
• Henry Bogdan (Helmet)
• Tim Bogert (Vanilla Fudge)
• Trevor Bolder (David Bowie's Spiders from Mars, Wishbone Ash, Uriah Heep)
• Richard Bona
• Doru "Boro" Borobeică (IRIS)
• Joe Bouchard (Blue �yster Cult)
• Zeta Bosio (Soda Stereo)
• Danny Bourgeois (Punch People)
• Will Boyd (Evanescence)
• Randy Bradbury (Pennywise)
• Beverly Breckenridge (Fifth Column, Phono-Comb)
• Eddie Breckenridge (Thrice)
• Andr�s Bretel (TK, Madre Matilda)
• Dan Briggs (musician) (Between the Buried and Me)
• Brian Bromberg
• Dave Bronze (Eric Clapton, Procol Harem, The Hamsters)
• Brown Mark (Prince and the Revolution)
• Ray Brown (Dizzy Gillespie, Frank Sinatra, Charlie Parker)
• Rex Brown (Pantera, Down)
• Chris Brubeck (The Dave Brubeck Quartet)
• Jack Bruce (Cream)
• Bunny Brunel (CAB)
• Francis Buchholz (Scorpions)
• Nicholas Bullen (Napalm Death)
• Oteil Burbridge (Allman Brothers)
• Ian Burden (The Human League)
• Hunter Burgan (AFI)
• Mike Burkett (Nofx)
• J.J. Burnel (The Stranglers)
• Boz Burrell (King Crimson, Bad Company)
• Heinz Burt (The Tornados)
• Cliff Burton (Metallica)
• Geezer Butler (Black Sabbath)
• Tony Butler (Big Country)
[edit] C
• Cone McCaslin (Sum 41)
• Chris Cain (We Are Scientists)
• John Cale (The Velvet Underground)
• Bernie Calvert (The Hollies)
• John Campbell (Lamb of God)
• Ben Campbell (Zed)
• Tony Campos (Static-X)
• Alain Caron (Uzeb)
• Julian Casablancas
• Jack Casady (Jefferson Airplane, Hot Tuna)
• Gerald Casale (Devo)
• Ken Casey (Dropkick Murphys)
• Martyn P. Casey (Nick Cave and the Bad Seeds, Grinderman, The Triffids)
• Louis Cennamo
• Peter Cetera (Chicago)
• Les Chadwick (Gerry and the Pacemakers)
• Clive Chaman (Jeff Beck, Brian Auger)
• Justin Chancellor (Tool)
• Chas Chandler (The Animals)
• Tim Chandler (Daniel Amos, The Swirling Eddies, The Choir)
• Chris Chaney (The Panic Channel)
• Stuart Chatwood (The Tea Party)
• Chi Cheng (Deftones)
• Sheila Chipperfield (Elastica)
• Johnny Christ (Avenged Sevenfold)
• Tony Choy (Atheist)
• Chris #2 (Anti-Flag)
• Greg Christian (Testament)
• Sean Christians (Kamelot)
• Bill Church (Montrose, Van Morrison, Sammy Hagar)
• Dominic Cifarelli (Scars on Broadway)
• Al Cisneros (Sleep, Om)
• Mark Clarke (Colosseum, Uriah Heep)
• Stanley Clarke (Return to Forever)
• Les Claypool (Primus, Les Claypool's Frog Brigade, Oysterhead, Colonel Claypool's Bucket of Bernie Brains)
• Adam Clayton (U2)
• Rod Clements (Lindisfarne)
• Tommy Cogbill
• Bootsy Collins (James Brown, Parliament-Funkadelic, Bootsy's Rubber Band)
• Max Collins (Eve 6, The Sugi Tap)
• Johnny Colt (The Black Crowes, Train)
• Tim Commerford (Rage Against the Machine, Audioslave)
• Van Conner, (Screaming Trees)
• Stu Cook (Creedence Clearwater Revival)
• John Cooper (Skillet)
• Shaun Cooper (Straylight Run, Taking Back Sunday)
• Glenn Cornick (Jethro Tull)
• Andy Cousin (All About Eve, The Lucy Nation, The Mission)
• Duncan Coutts (Our Lady Peace)
• Billy Cox (Jimi Hendrix, Band of Gypsys, Charlie Daniels Band)
• Mikey Craig (Culture Club)
• Robbie Crane (Ratt, Vince Neil Band, Adler's Appetite, Love/Hate, Vertex)
• Evan Cranley (Broken Social Scene, Stars)
• Jim Creeggan (Barenaked Ladies)
• Chris Cross (Ultravox)
• Juan Croucier (Dokken, Ratt)
• Sheryl Crow
• Justin Currie (Del Amitri)
• Steve Currie (T.Rex)
• Andr� Cymone (Prince & the Revolution)
• Holger Czukay (Can)
[edit] D
• Patrick Dahlheimer (Live)
• Bobby Dall (Poison)
• John Dalton (The Kinks)
• Mike Daly (Whiskeytown)
• Rick Danko (The Band)
• Sharlee d'Angelo (Mercyful Fate, King Diamond, Arch Enemy)
• Traa Daniels (P.O.D.)
• Mike D'Antonio (Killswitch Engage, Overcast)
• Mike Davenport (The Ataris, Versus The World)
• Alan Davey (Hawkwind, Thunor)
• Stuart David (Belle & Sebastian, Looper)
• Patricia Day (Horrorpops)
• John Deacon (Queen)
• Kim Deal (Pixies, The Breeders)
• Mike Dean (Corrosion of Conformity)
• Matt Deis (CKY, All That Remains)
• Vance DeGeneres (The Cold)
• Robert DeLeo (Stone Temple Pilots, Army of Anyone)
• Jay Demarcus (Rascal Flatts)
• Joey DeMaio (Manowar)
• Carlos Dengler (Interpol)
• Mike de Albuquerque (Electric Light Orchestra)
• Paul De Lisle (Smash Mouth)
• Brad Delson (Linkin Park)
• John DeServio (Black Label Society)
• David Desrosiers (Simple Plan)
• Mark Deutrom (The Melvins)
• James Dewar (Robin Trower)
• Bill "The Buddha" Dickens
• B. B. Dickerson (War)
• Marty Dieckmeyer (Daniel Amos)
• Steve Diggle (Buzzcocks)
• Steve DiGiorgio (Death, Testament, Iced Earth, Vintersorg, Autopsy, Sadus)
• Allie DiMeco (the Naked Brothers Band)
• Mike Dirnt (Green Day, Foxboro Hot Tubs,The Network,The Frustrators,Screeching Weasel)
• Jerry Dixon (Warrant)
• John Doe (X)
• Pat Donaldson (Fotheringay)
• Lawrence Donegan (Lloyd Cole and the Commotions, The Bluebells)
• Lee Dorman (Iron Butterfly)
• Gail Ann Dorsey (David Bowie)
• Chip Douglas (The Turtles, The Monkees)
• Dave Dreiwitz (Ween, Instant Death)
• Chris Dreja (The Yardbirds)
• Adam Duce (Machine Head)
• Uriah Duffy (Whitesnake, Lyrics Born, Christina Aguilera)
• Chuck Dukowski (Black Flag)
• Dennis Dunaway (Alice Cooper)
• Donald "Duck" Dunn (Mar-Keys, Booker T. & the M.G.'s, Blues Brothers)
• Trevor Dunn (Mr Bungle, Fant�mas)
• Garron DuPree (Eisley)
[edit] E
• Robin "Graves" Eaglestone (Cradle of Filth, Nightbreed)
• Nathan East (Eric Clapton, Fourplay)
• Kai Eckhardt (Garaj Mahal)
• Shawn Economaki (Stone Sour)
• Leif Edling (Krux)
• Steve Edmondson (Paradise Lost)
• Bernard Edwards (Chic)
• John 'Rhino' Edwards (Status Quo)
• Richie Edwards (The Darkness)
• Colin Edwin (Porcupine Tree)
• Steinar Eikum (TNT)
• Samer el Nahhal (Lordi)
• David Ellefson (Megadeth, Avian)
• Shane Embury (Napalm Death)
• Colin Emerle (Echo Orbiter)
• John Entwistle (The Who)
• Lennart Eriksson (Ebba Gr�n)
• Roy Estrada (Mothers of Invention)
• Ean Evans (Lynyrd Skynyrd)
• Mark Evans (AC/DC)
• Tom Evans (Badfinger)
• Jason Everman (Soundgarden, Nirvana)
• Tobias Exxel (Edguy)
[edit] F
• Falco (Drahdiwaberl)
• Bob Fairfoull (Idlewild)
• Pete Farndon (The Pretenders)
• Sam Farrar (Phantom Planet)
• Nick Feldman (Wang Chung)
• Tracy Ferrie (Stryper)
• Jim Fielder (Buffalo Springfield, Blood, Sweat & Tears)
• Ric Fierabracci (Chick Corea, Frank Gambale, Yanni)
• John Norwood Fisher (Fishbone)
• Klaus Flouride (Dead Kennedys)
• Herbie Flowers (Sky, Blue Mink)
• John Ford (Strawbs, The Monks)
• Maya Ford (The Donnas)
• Scott Ford (Twilight Singers, Gutter Twins, Camp Freddy)
• Tim Foreman (Switchfoot)
• Rayna Foss (Coal Chamber)
• Mo Foster
• Murray Foster (Great Big Sea, Moxy Fr�vous)
• Tom Fowler (Frank Zappa)
• Jackie Fox (The Runaways)
• Bruce Foxton (The Jam, Stiff Little Fingers)
• Andy Fraser (Free, Sharks)
• Matt Freeman (Rancid, Operation Ivy)
• Tomethy Furse (The Horrors)
• Nick Fyffe (Jamiroquai)
[edit] G
• Tim Gaines (Stryper, SinDizzy)
• Noel Gallagher (Oasis)
• Jon Gallant (Billy Talent)
• Simon Gallup (The Cure)
• Craig Gannon (Aztec Camera, The Bluebells, The Smiths)
• Juan Garcia-Herreros
• Paul Gardiner (Tubeway Army, Gary Numan)
• Chuck Garric (Alice Cooper)
• Matthew Garrison
• Rosko Gee (Can, Traffic)
• Bj�rn Gelotte (In Flames)
• Maurice Gibb (Bee Gees)
• Derek Gibbs (The Forces of Evil, Reel Big Fish)
• Melvin Gibbs (Rollins Band)
• Brian Gibson (Lightning Bolt)
• John Giblin
• Christian Giesler (Kreator)
• Peter Gifford (Midnight Oil)
• Josh Gilbert (As I Lay Dying)
• Kristoffer Gildenl�w (Dial, Pain of Salvation)
• Chad I Ginsburg (CKY)
• Joe Gittleman (The Mighty Mighty Bosstones, Avoid One Thing, Gang Green)
• John Glascock (Jethro Tull)
• Roger Glover (Deep Purple, Rainbow)
• Kim Gordon (Sonic Youth)
• Martin Gordon (Sparks, Radio Stars, Jet, John's Children)
• Mike Gordon (Phish)
• Billy Gould (Faith No More)
• Graham Gouldman (10cc)
• Larry Graham (Sly and the Family Stone, Graham Central Station)
• Paul Gray (Eddie and the Hot Rods, The Damned, UFO)
• Paul Gray (Slipknot)
• Ric Grech (Family)
• G. C. Green (Godflesh)
• Karl Green (Herman's Hermits)
• Colin Greenwood (Radiohead)
• Billy Greer (Kansas)
• Paolo Gregoletto (Trivium)
• Markus Grosskopf (Helloween)
• Kelly Groucutt (Electric Light Orchestra)
• Patrice Guers (Rhapsody Of Fire)
• Trey Gunn (King Crimson)
• Jeremy Guns (Brides of Destruction)
• Erik Gustafsson (Therion, Dismember)
[edit] H
• Bruce Hall (REO Speedwagon)
• Billy Hamilton (Silverstein)
• Tom Hamilton (Aerosmith)
• Stuart Hamm (Joe Satriani, Steve Vai, Frank Gambale)
• Didz Hammond (The Cooper Temple Clause, Dirty Pretty Things)
• Fred Hammond (Commissioned)
• Jeffrey Hammond-Hammond (Jethro Tull)
• Steve Hanley (The Fall, The Lovers)
• Timi Hansen (King Diamond, Mercyful Fate)
• Steve Hansgen (Minor Threat)
• Robert Hardy (Franz Ferdinand)
• Nick Harmer (Death Cab for Cutie)
• Douglas Hart (The Jesus and Mary Chain)
• Todd Harrell (3 Doors Down)
• Tim Harries (Steeleye Span)
• Jet Harris (The Shadows)
• Steve Harris (Iron Maiden)
• Nigel Harrison (Blondie)
• Jimmy Haslip (Yellowjackets)
• John Hassall (The Libertines)
• "Evil" Jared Hasselhoff (Bloodhound Gang)
• Robin Hawkins (The Automatic)
• David Hayes
• Daryl Hayott
• Heath (X Japan)
• Brian Helicopter (The Shapes)
• Richard Hell (The Voidoids)
• Jonas Hellborg (Bill Laswell, Shawn Lane, Buckethead)
• Mike Herrera (MxPx)
• Marco Hietala (Nightwish, Tarot, Sinergy)
• Dusty Hill (ZZ Top)
• Ian Hill (Judas Priest)
• Bones Hillman (Midnight Oil)
• Chris Hillman (The Byrds)
• Mike Hindert (The Bravery)
• Taka Hirose (Feeder)
• Derrick Hodge
• Annie Holland (Elastica)
• Peter Hook (New Order, Monaco, Joy Division)
• Dave Hope (Kansas)
• Hugh Hopper (Soft Machine)
• Mark Hoppus (blink-182, +44)
• Hub (The Roots)
• Mike Huckabee (Capitol Offense)
• Peter Hume (Evermore)
• Glenn Hughes (Deep Purple, Trapeze, Black Sabbath)
• Darryl Hunt (The Pogues)
• Carl Hunter (The Farm)

[edit] I
• Mark Ibold (Pavement)
• John Illsley (Dire Straits)
• Michael Inez (Alice in Chains, Ozzy Osbourne)
• Ricardo Iorio (V8, Herm�tica, Almafuerte)
• Jeff Irwin (Griffin House, Cerys Matthews, Mat Kearney, Eliot Morris)
• Fredrik Isaksson (Grave, Therion)
• Michael Ivins (The Flaming Lips)
• Anders Iwers (Tiamat, Cemetary, Mercury Tide)
• Peter Iwers (In Flames)

[edit] J
• J (Luna Sea)
• David J (Bauhaus)
• Adrian Jackson (My Dying Bride)
• Anthony Jackson (Chick Corea, Chaka Khan, O'Jays, Quincy Jones)
• Eddie Jackson (Queensr�che)
• Marcel Jacob (Europe, Talisman)
• Jermaine Jackson (Jackson 5)
• Lee Jackson (The Nice)
• Randy Jackson
• James Jamerson (Funk Brothers)
• Alex James (Blur)
• Rick James
• Tony James (Generation X, Sigue Sigue Sputnik)
• Steve Jay ("Weird Al" Yankovic)
• Jerry Jemmott
• Neely Jenkins (Tilly and the Wall, Park Ave.)
• Darryl Jenifer (Bad Brains)
• Jerry Only (The Misfits)
• Chris Joannou (Silverchair)
• Phil Joel (Newsboys)
• Gordon Johnson
• Jimmy Johnson
• Louis Johnson (Michael Jackson, Quincy Jones, Brothers Johnson)
• Rick Johnson (Mustard Plug, Bomb the Music Industry!)
• Bruce Johnston (Beach Boys)
• James Johnston
• Darryl Jones (The Rolling Stones)
• John Deacon (Queen (band))
• John Paul Jones (Led Zeppelin)
• Percy Jones (Brand X, Tunnels Masami Tsuchiya, Melon)
• Richard Jones (The Feeling)
• Richard Jones (Stereophonics)
• Simon Jones (The Verve, The Shining)
• Eric Judy (Modest Mouse)
• Larry Junstrom (Lynyrd Skynyrd, 38 Special)

[edit] K
• John Kahn (Jerry Garcia Band)
• Jari Kainulainen (Stratovarius)
• Kalma (Lordi)
• Tony Kanal (No Doubt)
• Arthur Kane (New York Dolls)
• Mick Karn (Japan)
• Carol Kaye
• Jesse F. Keeler (Death from Above 1979)
• Martin Kemp (Spandau Ballet)
• Rick Kemp (Steeleye Span)
• Ben Kenney (Incubus)
• Andy Kent (You Am I)
• Y�ki Kikuzawa (Malice Mizer)
• Steve Kilbey (The Church)
• Ian "Lemmy" Kilmister (Mot�rhead)
• Tad Kinchla (Blues Traveler)
• Mark King (Level 42)
• Tim Kingsbury (Arcade Fire)
• Karl Kippenberger (Shihad)
• Cris Kirkwood (Meat Puppets)
• Kisaki (Phantasmagoria)
• Grutle Kjellson (Enslaved)
• Mark James Klepaski (Breaking Benjamin)
• Steve Kmak (Disturbed)
• David Knights (Procol Harum)
• Geoff Kresge (Tiger Army, AFI)
• Greg Kriesel (The Offspring)
• Mike Kroeger (Nickelback)
• Bakithi Kumalo (Paul Simon)
• Hansi K�rsch (Blind Guardian)
• Adam Kury (Candlebox, Legs Diamond, The Kings Royal)
• Alexander Kutikov (Mashina Vremeni)
[edit] L
• Abraham Laboriel
• Greg Lake (King Crimson, Emerson, Lake & Palmer)
• Joe Lally (Fugazi)
• Adrian Lambert (Biomechanical, DragonForce)
• Alan Lancaster (Status Quo)
• Dirk Lance (Incubus)
• Teddy Landau (Michelle Branch, The Wreckers)
• Ronnie Lane (The Small Faces, Faces)
• Alora Lanzillotta (Lemon Demon)
• Dave LaRue (Dixie Dregs, Steve Morse Band)
• Tim Landers (Steve Smith, Vital Information)
• Chad Larson (The Aquabats)
• Bill Laswell
• Blackie Lawless (W.A.S.P., New York Dolls)
• Jack Lawrence (The Greenhornes, Blanche, The Raconteurs)
• Steve Lawson
• Jimmy Lea (Slade)
• Fr�d�ric Leclercq (DragonForce)
• Brett Lee (Six & Out)
• Geddy Lee (Rush)
• Will Lee (The CBS Orchestra)
• Russell Leetch (Editors)
• Kelly LeMieux (Goldfinger)
• Paz Lenchantin (A Perfect Circle, Zwan)
• Julian Lennon
• Martyn LeNoble (Thelonious Monster, Porno for Pyros, The Cult)
• Matthew Leone (Madina Lake)
• Michael Lepond (Symphony X)
• Phil Lesh (The Grateful Dead)
• Stefan Lessard (Dave Matthews Band)
• Jeff Lett (Cartel)
• John Lev�n (Europe, Brazen Abbot)
• Tony Levin (Chapman Stick, King Crimson, Peter Gabriel, Liquid Tension Experiment)
• Graham Lewis (Wire)
• Dan Lilker (Anthrax, Stormtroopers of Death, Nuclear Assault)
• Brian Locking (The Shadows)
• Joe Loeffler (Chevelle)
• Danny Lohner (Nine Inch Nails)
• John Lodge (The Moody Blues)
• James Lomenzo (Megadeth, Ozzy Osbourne, Black Label Society)
• Joe Long (The Four Seasons)
• Alan Longmuir (Bay City Rollers)
• Nick Lowe (Brinsley Schwarz, Rockpile)
• Conrad Lozano (Los Lobos)
• Dave Luetkenhoelter (Kutless, Seven Places)
• Matt Lukin (The Melvins, Mudhoney)
• Ted Lundstr�m (Amon Amarth)
• Geoffrey Lyall (Dead Kennedys)
• Phil Lynott (Thin Lizzy)
[edit] M
• Graham Maby (Joe Jackson, They Might Be Giants, Natalie Merchant)
• Bill MacCormick (Matching Mole)
• James MacDonough (Iced Earth, Megadeth)
• Ian MacKaye (Teen Idles)
• Steve Mackey (Pulp)
• Lawrie MacMillan (Stiltskin, Ray Wilson)
• Mickey Madden (Maroon 5)
• Matt Maginn (Cursive)
• Tony Maimone (Pere Ubu, They Might Be Giants)
• Matt Malley (Counting Crows)
• Sean Malone (Cynic, Gordian Knot)
• Olivier Manchion (Ulan Bator, Permanent Fatal Error)
• Aimee Mann (Til Tuesday)
• Roger Manganelli (Less Than Jake)
• Michael Manring
• Lu�s Mariutti (Shaaman, Angra)
• Brian Marshall (Creed, Alter Bridge)
• Jeremy Marshall (Cold)
• Ryan Martinie (Mudvayne)
• Glen Matlock (Sex Pistols)
• Joe B. Mauldin (The Crickets)
• John Maurer (Social Distortion)
• Gerry McAvoy (Rory Gallagher)
• Christian McBride
• Paul McCartney (The Beatles, Wings)
• Jason McCaslin (Sum 41)
• Mark McClelland (Snow Patrol)
• Andy McCluskey (Orchestral Manoeuvres in the Dark)
• Drew McConnell (Babyshambles)
• Tim McCord (Evanescence)
• Danny McCormack (The Wildhearts, The Yo-Yos)
• Hugh McDonald (Bon Jovi)
• Ron McGovney (Metallica)
• Paul 'Guigsy' McGuigan (Oasis)
• Tom McGuinness (Manfred Mann, McGuinness Flint)
• Duff McKagan (Guns N' Roses, Velvet Revolver)
• Ali McMordie (Stiff Little Fingers)
• Dugan McNeill (Chameleon)
• Greg McPherson (InMe)
• John McVie (Fleetwood Mac)
• Randy Meisner (The Eagles, Poco)
• Justin Meldal-Johnsen (Beck)
• Nate Mendel (Sunny Day Real Estate, Foo Fighters)
• Martin Mendez (Opeth)
• Marco Mendoza (Thin Lizzy, Whitesnake)
• Mark Mendoza (Twisted Sister)
• Dave Meros (Spock's Beard)
• Johnny Lee Middleton (Savatage)
• Marcus Miller (Miles Davis, David Sanborn)
• Thomas Miller (Symphony X)
• Mike Mills (R.E.M.)
• Danny Miranda (Blue �yster Cult, Queen + Paul Rodgers)
• Yoh Miyamori (Orange Range)
• Gordon Moakes (Bloc Party)
• A.J. Mogis (Criteria)
• Billy Mohler (Jimmy Chamberlin Complex, The Calling)
• John Mole (Colosseum II, Gary Moore)
• Charlie Moniz (Avril Lavigne)
• Monk Montgomery
• Craig Montoya (Everclear)
• Alex Moore
• R. Stevie Moore
• Erik Mortensen (Communic)
• Rockette Morton (Captain Beefheart, Mallard, Mark Boston)
• Keith Moseley (The String Cheese Incident)
• Robin Moulder (TCR, Jack Off Jill)
• Colin Moulding (XTC)
• Gary Mounfield (The Stone Roses, Primal Scream)
• John Moyer (Disturbed)
• Dee Murray (Elton John)
• George Murray (David Bowie)
• John Myung (Dream Theater)
[edit] N
• Johnette Napolitano (Concrete Blonde)
• Me'shell Ndegeocello
• Kim Nekroman (Nekromantix)
• Billy Bass Nelson (Parliament-Funkadelic)
• Jason Newsted (Flotsam and Jetsam, Voivod, Metallica, Echobrain, Rock Star Supernova, Ozzy Osbourne)
• Murdoc Niccals (Gorillaz)
• Rob Nicholson
• Kelly Nickels (Faster Pussycat)
• Johan Niemann (Therion, Demonoid)
• Tim Nordwind (Ok Go)
• Greg Norton (H�sker D�)
• Matt Noveskey (Blue October)
• Krist Novoselic (Nirvana, Eyes Adrift)
• Jonathan Noyce (Jethro Tull)
[edit] O
• Berry Oakley (The Allman Brothers Band)
• Brian "Big Hands" O'Conner (Eagles of Death Metal)
• Shavo Odadjian (System of a Down)
• Bernard Odum (James Brown)
• Tetsuya Ogawa (L'Arc~en~Ciel, Tetsu69)
• Patrick O'Hearn (Frank Zappa)
• Mike Oldfield
• Nick Oliveri (Kyuss, The Dwarves, Mondo Generator, Queens of the Stone Age)
• Stefan Olsdal (Placebo)
• Peter Olsson (Europe)
• Nick O'Malley (Arctic Monkeys)
• Jerry Only (The Misfits)
• Cait O'Riordan (The Pogues)
• Benjamin Orr (The Cars)
• Joe Osborn (Session musician)
• Mat Osman (Suede)
• Franc O'Shea
[edit] P
• P-Nut (311)
• Marko Paasikoski (Sonata Arctica)
• Sascha Paeth (Luca Turilli's Dreamquest)
• Richard Page (Mr. Mister)
• Pino Palladino (John Mayer Trio, The Who)
• Bruce Palmer (Buffalo Springfield)
• Dave "Yorkie" Palmer (Space)
• Chuck Panozzo (Styx)
• Horace Panter (The Specials, General Public)
• Felix Pappalardi (Mountain)
• Drew Parsons (American Hi-Fi)
• Jaco Pastorius (Pat Metheny, Weather Report, Joni Mitchell)
• John Patitucci (Chick Corea)
• David Paton (Pilot, The Alan Parsons Project)
• Roger Patterson (Atheist)
• Joe Payne (Divine Heresy)
• Tim Payne (Thursday)
• Jeff Pearce (Moist, David Usher)
• Justin Pearson (The Locust, Some Girls, Head Wound City)
• Bojan Pečar (EKV)
• Share Pedersen (Vixen)
• Dave Pegg (Jethro Tull)
• Tom Petersson (Cheap Trick)
• Tom Petty (Tom Petty and the Heartbreakers, The Traveling Wilburys)
• Nadja Peulen (Coal Chamber)
• Mauro Pezzente (Godspeed You! Black Emperor)
• Kristen Pfaff (Janitor Joe, Hole, Palm)
• Pig Benis (Mushroomhead)
• Jeff Pilson (War and Peace, Dokken)
• Jeff Pinkus (Butthole Surfers)
• Doug Pinnick (King's X)
• Paulo Xisto Pinto Jr. (Sepultura)
• Brian Pittman (Relient K) (Inhale Exhale)
• Pekka Pohjola (Wigwam)
• Ms Zsa Zsa Poltergeist (The Hamsters)
• Robert "Pops" Popwell
• Mike Porcaro (Toto)
• Frankie Poullain (The Darkness)
• Millard Powers (Majosha, Counting Crows)
• Dougie Poynter (McFly)
• Francis "Rocco" Prestia (Tower Of Power)
• Joe Preston (Sunn O))), Thrones, High on Fire, The Melvins)
• Guy Pratt (Pink Floyd, David Gilmour, Roxy Music)
• Joe Principe (Rise Against)
• Dave "Herr Pubis" Pybus (Cradle of Filth, Anathema)
• Howie Pyro (D Generation, Danzig)
[edit] Q
• Peter Quaife (The Kinks)
• Suzi Quatro
• Mick Quinn (Supergrass)
[edit] R
• Carl Radle (Eric Clapton)
• Will Rahmer (Mortician)
• Chuck Rainey
• Twiggy Ramirez (Marilyn Manson)
• C.J. Ramone (The Ramones)
• Dee Dee Ramone (The Ramones)
• Jimmie Randall (Jo Jo Gunne)
• Noel Redding (The Jimi Hendrix Experience)
• Zoran Redžić (Bijelo Dugme)
• Scott Reeder (Kyuss, Unida, B�tcher)
• C'el Revuelta (Black Flag)
• Trent Reznor (Nine Inch Nails)
• Tim Rice-Oxley (Keane)
• Jim Richardson (If)
• Greg Ridley (Humble Pie, Spooky Tooth)
• Oliver Riedel (Rammstein)
• Brian Ritchie (Violent Femmes)
• Tyson Ritter (The All-American Rejects)
• Sam Rivers (Limp Bizkit)
• Dan Roberts (Crash Test Dummies)
• Johnny Rod (W.A.S.P., King Kobra)
• Steve Rodby (Pat Metheny)
• Jim Rodford (Argent, The Kinks)
• Omar Rodriguez-Lopez (DeFacto)
• Kira Roessler (Black Flag)
• Kenny Rogers (The First Edition)
• Magnus Ros�n (HammerFall)
• Lars Rosenberg (Carbonized, Entombed, Serpent)
• Chris Ross (Wolfmother)
• John Rostill (The Shadows)
• Demis Roussos (Aphrodite's Child)
• Andy Rourke (The Smiths)
• Robb Royer (Bread)
• Mike Rutherford (Genesis)
• Kevin Rutmanis (The Cows, The Melvins, Tomahawk)
[edit] S
• Jeanne Sagan (All That Remains)
• Tetsuo Sakurai (Casiopea)
• Arion Salazar (Third Eye Blind)
• Tobias Sammet (Edguy, Avantasia)
• Paul Samwell-Smith (The Yardbirds)
• Troy Sanders (Mastodon)
• Mark Sandman (Morphine)
• Gabe Saporta (Midtown)
• Rudy Sarzo (Quiet Riot, Whitesnake, Ozzy Osbourne, Manic Eden, Dio)
• Rick Savage (Def Leppard)
• Taiji Sawada (X Japan)
• Tony Scalzo (Fastball)
• Reggie Scanlan (The Radiators)
• Mel Schacher (Grand Funk Railroad)
• Jason Scheff (Chicago)
• Jerry Scheff (Elvis Presley)
• Don Schiff (Chapman Stick
Curriculum
-Bas gitar için aliştirmalar-teller ve notalar-temel arpejler-diziler-teknikler: hammer_on, pull_off, slide-bas gitar için Groove’lar-riff’ler-12 bar blues-temel armoni-slap bas teknikleri-walking bas-ritm ve akor çalişmalari-enstrüman üstünde araliklar-görsel dökümanlarla teknik egzersizler-tapping ve ileri teknikler
Bas gitar, genellikle pop, caz, funk ve rock muziğinde kullanilan, çoğunlukla dört telli olan ve kalin ses veren telli çalgi. İlk olarak Fender tarafindan 1950li yillarin başlarinda üretilmiştir.

Bas gitar, elektrik ve akustik olarak ikiye ayrilir. Elektrik basta tellerden gelen ses manyetikler tarafindan elektrik sinyaline çevrilip bu sinyali sese çevirecek olan yükselteçe (amplifikatör) yollanirken, akustik basta akustik gitar gibi geniş ve oyuk olan gövde tellerden gelen sesi güçlendirip duyulabilir bir seviyeye çikarir. Kimi akustik baslarda sesin yükselteçe de iletilebilmesi icin piezo adi verilen kuvars kristalli piezoelektrik ses alicilari bulunur. Bas gitarin sesi, normal gitarlardan daha kalin, kontrbas gitarlardan daha incedir. Normal bir gitardan daha kalin tellere ve daha uzun bir ölçeğe sahip olan bas gitarin gövdesinin elektrik baslarda ön, akustik baslarda yan tarafinda ton ve sesi değiştirmeye yarayan bir eşitleyici bulunur. Bas gitarlarin elektro gitar yükselticilerinden farkli olan, düşük frekanstaki sesleri daha iyi verebilen özel yükselteçleri bulunur.

Klasik bas gitar genellikle perdeli ve dört tellidir. Günümüzde sayisi on ikiye ulaşan telleri olanlari ve perdesizleri de kullanilmaktadir. Genelde yardimci çalgi olarak kullanilan bas gitar, elektronik ve bilgisayarlarin katkisi ile günümüzde yoğun olarak ön çalgi olarak da kullanilmaktadir. Bas gitar partisyonlari fa (F) anahtari ile yazilir.



BAZI BAS GİTARİSTLER
• Barry Adamson (Magazine, Visage, Nick Cave and the Bad Seeds)
• Gaye Advert (The Adverts)
• Martin Eric Ain (Celtic Frost, Hellhammer)
• Dominic Aitchison (Mogwai)
• Kianna Alarid (Tilly and the Wall)
• Juan Alderete (Racer X, The Mars Volta)
• Miša Aleksić (Riblja Čorba)
• Dave Alexander (The Stooges)
• Rustee Allen (Sly & the Family Stone)
• Merle Allin (The Murder Junkies)
• Karl Alvarez (Descendents)
• Thierry Amar (Godspeed You! Black Emperor, Thee Silver Mt. Zion Memorial Orchestra & Tra-La-La Band, Black Ox Orkestar)
• Jeff Ament (Pearl Jam)
• Migé Amour (HIM, Daniel Lioneye)
• Billy Anderson (Porn)
• Sean Anderson (Finger Eleven)
• Tai Anderson (Third Day)
• Marten Andersson (Lizzy Borden, George Lynch)
• Simon Andersson (Pain of Salvation)
• Mark Andes (Heart, Spirit)
• Felipe Andreoli (Angra)
• Dan Andriano (Alkaline Trio)
• Tom Angelripper (Sodom)
• Josh Ansley (Catch 22, Streetlight Manifesto, HURT)
• Michael Anthony (Van Halen, Planet Us, Sammy Hagar and the Waboritas)
• Alan Anton (Cowboy Junkies)
• James Anton
• Emma Anzai (Sick Puppies)
• Tom Araya (Slayer)
• Jennifer Arroyo (Kittie)
• Reginald Arvizu (Korn)
• Talena Atfield (Kittie)
• Melissa Auf der Maur (Hole, Smashing Pumpkins)
• Bryce Avary (The Rocket Summer)
• Eric Avery (Jane's Addiction, Alanis Morissette)
• John Avila (Oingo Boingo)
• Kevin Ayers (Soft Machine)
• Pedro Aznar (Serú Girán, The Pat Metheny Group)
[edit] B
• Bob Babbitt (The Funk Brothers)
• Pat Badger (Extreme, Tribe of Judah)
• Steve Bailey (Bass Extremes)
• Alec Baillie (Leftöver Crack)
• Harvey Bainbridge (Hawkwind)
• Brian Baker (Minor Threat)
• Peter Baltes (Accept)
• Michael "Flea" Balzary (Red Hot Chili Peppers)
• Tony Barber (The Buzzcocks)
• Paul Barker (The Blackouts, Ministry, Revolting Cocks, Lard, U.S.S.A., Flowering Blight)
• Lou Barlow, (Dinosaur Jr.)
• Aston Barrett, (Bob Marley & The Wailers)
• Arthur Barrow (Frank Zappa)
• Glenn Barry (Kamelot)
• Mark Bedford (Madness, Voice of the Beehive)
• Robert Levon Been (Black Rebel Motorcycle Club)
• Garry Gary Beers (INXS)
• Nick Beggs (Kajagoogoo, Iona)
• Andy Bell (Oasis)
• Bryan Beller (Steve Vai, Mike Keneally, Dethklok)
• Frank Bello (Anthrax, Helmet)
• Carles Benavent (Paco de Lucía, Chick Corea, Miles Davis)
• Jo Bench (Bolt Thrower)
• Martin Bengtsson (Arch Enemy, Armageddon)
• Paco Benitez
• Pig Benis (Mushroomhead)
• Jay Bentley (Bad Religion)
• Glen Benton (Deicide)
• Stevie Benton (Drowning Pool)
• Jeff Berlin
• Guy Berryman (Coldplay)
• Stephane Bertrand
• Andy Billups (The Hamsters)
• Pete Birrell (Freddie and the Dreamers)
• Bob Birch (Elton John)
• Eric Bischoff (Heaven Shall Burn)
• Mike Bishop (GWAR, Kepone)
• Matt Bissonette
• Bill Black (Elvis Presley)
• Lori Black (Clown Alley, The Melvins)
• Morty Black (TNT)
• John Blackburn (The Mescaleros, Skin)
• Ron Blair (Tom Petty and the Heartbreakers)
• Blasko (Rob Zombie, Ozzy)
• Johan Blomqvist (Backyard Babies)
• Vicki Blue (The Runaways)
• Henry Bogdan (Helmet)
• Tim Bogert (Vanilla Fudge)
• Trevor Bolder (David Bowie's Spiders from Mars, Wishbone Ash, Uriah Heep)
• Richard Bona
• Doru "Boro" Borobeică (IRIS)
• Joe Bouchard (Blue Öyster Cult)
• Zeta Bosio (Soda Stereo)
• Danny Bourgeois (Punch People)
• Will Boyd (Evanescence)
• Randy Bradbury (Pennywise)
• Beverly Breckenridge (Fifth Column, Phono-Comb)
• Eddie Breckenridge (Thrice)
• Andrés Bretel (TK, Madre Matilda)
• Dan Briggs (musician) (Between the Buried and Me)
• Brian Bromberg
• Dave Bronze (Eric Clapton, Procol Harem, The Hamsters)
• Brown Mark (Prince and the Revolution)
• Ray Brown (Dizzy Gillespie, Frank Sinatra, Charlie Parker)
• Rex Brown (Pantera, Down)
• Chris Brubeck (The Dave Brubeck Quartet)
• Jack Bruce (Cream)
• Bunny Brunel (CAB)
• Francis Buchholz (Scorpions)
• Nicholas Bullen (Napalm Death)
• Oteil Burbridge (Allman Brothers)
• Ian Burden (The Human League)
• Hunter Burgan (AFI)
• Mike Burkett (Nofx)
• J.J. Burnel (The Stranglers)
• Boz Burrell (King Crimson, Bad Company)
• Heinz Burt (The Tornados)
• Cliff Burton (Metallica)
• Geezer Butler (Black Sabbath)
• Tony Butler (Big Country)
[edit] C
• Cone McCaslin (Sum 41)
• Chris Cain (We Are Scientists)
• John Cale (The Velvet Underground)
• Bernie Calvert (The Hollies)
• John Campbell (Lamb of God)
• Ben Campbell (Zed)
• Tony Campos (Static-X)
• Alain Caron (Uzeb)
• Julian Casablancas
• Jack Casady (Jefferson Airplane, Hot Tuna)
• Gerald Casale (Devo)
• Ken Casey (Dropkick Murphys)
• Martyn P. Casey (Nick Cave and the Bad Seeds, Grinderman, The Triffids)
• Louis Cennamo
• Peter Cetera (Chicago)
• Les Chadwick (Gerry and the Pacemakers)
• Clive Chaman (Jeff Beck, Brian Auger)
• Justin Chancellor (Tool)
• Chas Chandler (The Animals)
• Tim Chandler (Daniel Amos, The Swirling Eddies, The Choir)
• Chris Chaney (The Panic Channel)
• Stuart Chatwood (The Tea Party)
• Chi Cheng (Deftones)
• Sheila Chipperfield (Elastica)
• Johnny Christ (Avenged Sevenfold)
• Tony Choy (Atheist)
• Chris #2 (Anti-Flag)
• Greg Christian (Testament)
• Sean Christians (Kamelot)
• Bill Church (Montrose, Van Morrison, Sammy Hagar)
• Dominic Cifarelli (Scars on Broadway)
• Al Cisneros (Sleep, Om)
• Mark Clarke (Colosseum, Uriah Heep)
• Stanley Clarke (Return to Forever)
• Les Claypool (Primus, Les Claypool's Frog Brigade, Oysterhead, Colonel Claypool's Bucket of Bernie Brains)
• Adam Clayton (U2)
• Rod Clements (Lindisfarne)
• Tommy Cogbill
• Bootsy Collins (James Brown, Parliament-Funkadelic, Bootsy's Rubber Band)
• Max Collins (Eve 6, The Sugi Tap)
• Johnny Colt (The Black Crowes, Train)
• Tim Commerford (Rage Against the Machine, Audioslave)
• Van Conner, (Screaming Trees)
• Stu Cook (Creedence Clearwater Revival)
• John Cooper (Skillet)
• Shaun Cooper (Straylight Run, Taking Back Sunday)
• Glenn Cornick (Jethro Tull)
• Andy Cousin (All About Eve, The Lucy Nation, The Mission)
• Duncan Coutts (Our Lady Peace)
• Billy Cox (Jimi Hendrix, Band of Gypsys, Charlie Daniels Band)
• Mikey Craig (Culture Club)
• Robbie Crane (Ratt, Vince Neil Band, Adler's Appetite, Love/Hate, Vertex)
• Evan Cranley (Broken Social Scene, Stars)
• Jim Creeggan (Barenaked Ladies)
• Chris Cross (Ultravox)
• Juan Croucier (Dokken, Ratt)
• Sheryl Crow
• Justin Currie (Del Amitri)
• Steve Currie (T.Rex)
• André Cymone (Prince & the Revolution)
• Holger Czukay (Can)
[edit] D
• Patrick Dahlheimer (Live)
• Bobby Dall (Poison)
• John Dalton (The Kinks)
• Mike Daly (Whiskeytown)
• Rick Danko (The Band)
• Sharlee d'Angelo (Mercyful Fate, King Diamond, Arch Enemy)
• Traa Daniels (P.O.D.)
• Mike D'Antonio (Killswitch Engage, Overcast)
• Mike Davenport (The Ataris, Versus The World)
• Alan Davey (Hawkwind, Thunor)
• Stuart David (Belle & Sebastian, Looper)
• Patricia Day (Horrorpops)
• John Deacon (Queen)
• Kim Deal (Pixies, The Breeders)
• Mike Dean (Corrosion of Conformity)
• Matt Deis (CKY, All That Remains)
• Vance DeGeneres (The Cold)
• Robert DeLeo (Stone Temple Pilots, Army of Anyone)
• Jay Demarcus (Rascal Flatts)
• Joey DeMaio (Manowar)
• Carlos Dengler (Interpol)
• Mike de Albuquerque (Electric Light Orchestra)
• Paul De Lisle (Smash Mouth)
• Brad Delson (Linkin Park)
• John DeServio (Black Label Society)
• David Desrosiers (Simple Plan)
• Mark Deutrom (The Melvins)
• James Dewar (Robin Trower)
• Bill "The Buddha" Dickens
• B. B. Dickerson (War)
• Marty Dieckmeyer (Daniel Amos)
• Steve Diggle (Buzzcocks)
• Steve DiGiorgio (Death, Testament, Iced Earth, Vintersorg, Autopsy, Sadus)
• Allie DiMeco (the Naked Brothers Band)
• Mike Dirnt (Green Day, Foxboro Hot Tubs,The Network,The Frustrators,Screeching Weasel)
• Jerry Dixon (Warrant)
• John Doe (X)
• Pat Donaldson (Fotheringay)
• Lawrence Donegan (Lloyd Cole and the Commotions, The Bluebells)
• Lee Dorman (Iron Butterfly)
• Gail Ann Dorsey (David Bowie)
• Chip Douglas (The Turtles, The Monkees)
• Dave Dreiwitz (Ween, Instant Death)
• Chris Dreja (The Yardbirds)
• Adam Duce (Machine Head)
• Uriah Duffy (Whitesnake, Lyrics Born, Christina Aguilera)
• Chuck Dukowski (Black Flag)
• Dennis Dunaway (Alice Cooper)
• Donald "Duck" Dunn (Mar-Keys, Booker T. & the M.G.'s, Blues Brothers)
• Trevor Dunn (Mr Bungle, Fantômas)
• Garron DuPree (Eisley)
[edit] E
• Robin "Graves" Eaglestone (Cradle of Filth, Nightbreed)
• Nathan East (Eric Clapton, Fourplay)
• Kai Eckhardt (Garaj Mahal)
• Shawn Economaki (Stone Sour)
• Leif Edling (Krux)
• Steve Edmondson (Paradise Lost)
• Bernard Edwards (Chic)
• John 'Rhino' Edwards (Status Quo)
• Richie Edwards (The Darkness)
• Colin Edwin (Porcupine Tree)
• Steinar Eikum (TNT)
• Samer el Nahhal (Lordi)
• David Ellefson (Megadeth, Avian)
• Shane Embury (Napalm Death)
• Colin Emerle (Echo Orbiter)
• John Entwistle (The Who)
• Lennart Eriksson (Ebba Grön)
• Roy Estrada (Mothers of Invention)
• Ean Evans (Lynyrd Skynyrd)
• Mark Evans (AC/DC)
• Tom Evans (Badfinger)
• Jason Everman (Soundgarden, Nirvana)
• Tobias Exxel (Edguy)
[edit] F
• Falco (Drahdiwaberl)
• Bob Fairfoull (Idlewild)
• Pete Farndon (The Pretenders)
• Sam Farrar (Phantom Planet)
• Nick Feldman (Wang Chung)
• Tracy Ferrie (Stryper)
• Jim Fielder (Buffalo Springfield, Blood, Sweat & Tears)
• Ric Fierabracci (Chick Corea, Frank Gambale, Yanni)
• John Norwood Fisher (Fishbone)
• Klaus Flouride (Dead Kennedys)
• Herbie Flowers (Sky, Blue Mink)
• John Ford (Strawbs, The Monks)
• Maya Ford (The Donnas)
• Scott Ford (Twilight Singers, Gutter Twins, Camp Freddy)
• Tim Foreman (Switchfoot)
• Rayna Foss (Coal Chamber)
• Mo Foster
• Murray Foster (Great Big Sea, Moxy Früvous)
• Tom Fowler (Frank Zappa)
• Jackie Fox (The Runaways)
• Bruce Foxton (The Jam, Stiff Little Fingers)
• Andy Fraser (Free, Sharks)
• Matt Freeman (Rancid, Operation Ivy)
• Tomethy Furse (The Horrors)
• Nick Fyffe (Jamiroquai)
[edit] G
• Tim Gaines (Stryper, SinDizzy)
• Noel Gallagher (Oasis)
• Jon Gallant (Billy Talent)
• Simon Gallup (The Cure)
• Craig Gannon (Aztec Camera, The Bluebells, The Smiths)
• Juan Garcia-Herreros
• Paul Gardiner (Tubeway Army, Gary Numan)
• Chuck Garric (Alice Cooper)
• Matthew Garrison
• Rosko Gee (Can, Traffic)
• Björn Gelotte (In Flames)
• Maurice Gibb (Bee Gees)
• Derek Gibbs (The Forces of Evil, Reel Big Fish)
• Melvin Gibbs (Rollins Band)
• Brian Gibson (Lightning Bolt)
• John Giblin
• Christian Giesler (Kreator)
• Peter Gifford (Midnight Oil)
• Josh Gilbert (As I Lay Dying)
• Kristoffer Gildenlöw (Dial, Pain of Salvation)
• Chad I Ginsburg (CKY)
• Joe Gittleman (The Mighty Mighty Bosstones, Avoid One Thing, Gang Green)
• John Glascock (Jethro Tull)
• Roger Glover (Deep Purple, Rainbow)
• Kim Gordon (Sonic Youth)
• Martin Gordon (Sparks, Radio Stars, Jet, John's Children)
• Mike Gordon (Phish)
• Billy Gould (Faith No More)
• Graham Gouldman (10cc)
• Larry Graham (Sly and the Family Stone, Graham Central Station)
• Paul Gray (Eddie and the Hot Rods, The Damned, UFO)
• Paul Gray (Slipknot)
• Ric Grech (Family)
• G. C. Green (Godflesh)
• Karl Green (Herman's Hermits)
• Colin Greenwood (Radiohead)
• Billy Greer (Kansas)
• Paolo Gregoletto (Trivium)
• Markus Grosskopf (Helloween)
• Kelly Groucutt (Electric Light Orchestra)
• Patrice Guers (Rhapsody Of Fire)
• Trey Gunn (King Crimson)
• Jeremy Guns (Brides of Destruction)
• Erik Gustafsson (Therion, Dismember)
[edit] H
• Bruce Hall (REO Speedwagon)
• Billy Hamilton (Silverstein)
• Tom Hamilton (Aerosmith)
• Stuart Hamm (Joe Satriani, Steve Vai, Frank Gambale)
• Didz Hammond (The Cooper Temple Clause, Dirty Pretty Things)
• Fred Hammond (Commissioned)
• Jeffrey Hammond-Hammond (Jethro Tull)
• Steve Hanley (The Fall, The Lovers)
• Timi Hansen (King Diamond, Mercyful Fate)
• Steve Hansgen (Minor Threat)
• Robert Hardy (Franz Ferdinand)
• Nick Harmer (Death Cab for Cutie)
• Douglas Hart (The Jesus and Mary Chain)
• Todd Harrell (3 Doors Down)
• Tim Harries (Steeleye Span)
• Jet Harris (The Shadows)
• Steve Harris (Iron Maiden)
• Nigel Harrison (Blondie)
• Jimmy Haslip (Yellowjackets)
• John Hassall (The Libertines)
• "Evil" Jared Hasselhoff (Bloodhound Gang)
• Robin Hawkins (The Automatic)
• David Hayes
• Daryl Hayott
• Heath (X Japan)
• Brian Helicopter (The Shapes)
• Richard Hell (The Voidoids)
• Jonas Hellborg (Bill Laswell, Shawn Lane, Buckethead)
• Mike Herrera (MxPx)
• Marco Hietala (Nightwish, Tarot, Sinergy)
• Dusty Hill (ZZ Top)
• Ian Hill (Judas Priest)
• Bones Hillman (Midnight Oil)
• Chris Hillman (The Byrds)
• Mike Hindert (The Bravery)
• Taka Hirose (Feeder)
• Derrick Hodge
• Annie Holland (Elastica)
• Peter Hook (New Order, Monaco, Joy Division)
• Dave Hope (Kansas)
• Hugh Hopper (Soft Machine)
• Mark Hoppus (blink-182, +44)
• Hub (The Roots)
• Mike Huckabee (Capitol Offense)
• Peter Hume (Evermore)
• Glenn Hughes (Deep Purple, Trapeze, Black Sabbath)
• Darryl Hunt (The Pogues)
• Carl Hunter (The Farm)

[edit] I
• Mark Ibold (Pavement)
• John Illsley (Dire Straits)
• Michael Inez (Alice in Chains, Ozzy Osbourne)
• Ricardo Iorio (V8, Hermética, Almafuerte)
• Jeff Irwin (Griffin House, Cerys Matthews, Mat Kearney, Eliot Morris)
• Fredrik Isaksson (Grave, Therion)
• Michael Ivins (The Flaming Lips)
• Anders Iwers (Tiamat, Cemetary, Mercury Tide)
• Peter Iwers (In Flames)

[edit] J
• J (Luna Sea)
• David J (Bauhaus)
• Adrian Jackson (My Dying Bride)
• Anthony Jackson (Chick Corea, Chaka Khan, O'Jays, Quincy Jones)
• Eddie Jackson (Queensrÿche)
• Marcel Jacob (Europe, Talisman)
• Jermaine Jackson (Jackson 5)
• Lee Jackson (The Nice)
• Randy Jackson
• James Jamerson (Funk Brothers)
• Alex James (Blur)
• Rick James
• Tony James (Generation X, Sigue Sigue Sputnik)
• Steve Jay ("Weird Al" Yankovic)
• Jerry Jemmott
• Neely Jenkins (Tilly and the Wall, Park Ave.)
• Darryl Jenifer (Bad Brains)
• Jerry Only (The Misfits)
• Chris Joannou (Silverchair)
• Phil Joel (Newsboys)
• Gordon Johnson
• Jimmy Johnson
• Louis Johnson (Michael Jackson, Quincy Jones, Brothers Johnson)
• Rick Johnson (Mustard Plug, Bomb the Music Industry!)
• Bruce Johnston (Beach Boys)
• James Johnston
• Darryl Jones (The Rolling Stones)
• John Deacon (Queen (band))
• John Paul Jones (Led Zeppelin)
• Percy Jones (Brand X, Tunnels Masami Tsuchiya, Melon)
• Richard Jones (The Feeling)
• Richard Jones (Stereophonics)
• Simon Jones (The Verve, The Shining)
• Eric Judy (Modest Mouse)
• Larry Junstrom (Lynyrd Skynyrd, 38 Special)

[edit] K
• John Kahn (Jerry Garcia Band)
• Jari Kainulainen (Stratovarius)
• Kalma (Lordi)
• Tony Kanal (No Doubt)
• Arthur Kane (New York Dolls)
• Mick Karn (Japan)
• Carol Kaye
• Jesse F. Keeler (Death from Above 1979)
• Martin Kemp (Spandau Ballet)
• Rick Kemp (Steeleye Span)
• Ben Kenney (Incubus)
• Andy Kent (You Am I)
• Yûki Kikuzawa (Malice Mizer)
• Steve Kilbey (The Church)
• Ian "Lemmy" Kilmister (Motörhead)
• Tad Kinchla (Blues Traveler)
• Mark King (Level 42)
• Tim Kingsbury (Arcade Fire)
• Karl Kippenberger (Shihad)
• Cris Kirkwood (Meat Puppets)
• Kisaki (Phantasmagoria)
• Grutle Kjellson (Enslaved)
• Mark James Klepaski (Breaking Benjamin)
• Steve Kmak (Disturbed)
• David Knights (Procol Harum)
• Geoff Kresge (Tiger Army, AFI)
• Greg Kriesel (The Offspring)
• Mike Kroeger (Nickelback)
• Bakithi Kumalo (Paul Simon)
• Hansi Kürsch (Blind Guardian)
• Adam Kury (Candlebox, Legs Diamond, The Kings Royal)
• Alexander Kutikov (Mashina Vremeni)
[edit] L
• Abraham Laboriel
• Greg Lake (King Crimson, Emerson, Lake & Palmer)
• Joe Lally (Fugazi)
• Adrian Lambert (Biomechanical, DragonForce)
• Alan Lancaster (Status Quo)
• Dirk Lance (Incubus)
• Teddy Landau (Michelle Branch, The Wreckers)
• Ronnie Lane (The Small Faces, Faces)
• Alora Lanzillotta (Lemon Demon)
• Dave LaRue (Dixie Dregs, Steve Morse Band)
• Tim Landers (Steve Smith, Vital Information)
• Chad Larson (The Aquabats)
• Bill Laswell
• Blackie Lawless (W.A.S.P., New York Dolls)
• Jack Lawrence (The Greenhornes, Blanche, The Raconteurs)
• Steve Lawson
• Jimmy Lea (Slade)
• Frédéric Leclercq (DragonForce)
• Brett Lee (Six & Out)
• Geddy Lee (Rush)
• Will Lee (The CBS Orchestra)
• Russell Leetch (Editors)
• Kelly LeMieux (Goldfinger)
• Paz Lenchantin (A Perfect Circle, Zwan)
• Julian Lennon
• Martyn LeNoble (Thelonious Monster, Porno for Pyros, The Cult)
• Matthew Leone (Madina Lake)
• Michael Lepond (Symphony X)
• Phil Lesh (The Grateful Dead)
• Stefan Lessard (Dave Matthews Band)
• Jeff Lett (Cartel)
• John Levén (Europe, Brazen Abbot)
• Tony Levin (Chapman Stick, King Crimson, Peter Gabriel, Liquid Tension Experiment)
• Graham Lewis (Wire)
• Dan Lilker (Anthrax, Stormtroopers of Death, Nuclear Assault)
• Brian Locking (The Shadows)
• Joe Loeffler (Chevelle)
• Danny Lohner (Nine Inch Nails)
• John Lodge (The Moody Blues)
• James Lomenzo (Megadeth, Ozzy Osbourne, Black Label Society)
• Joe Long (The Four Seasons)
• Alan Longmuir (Bay City Rollers)
• Nick Lowe (Brinsley Schwarz, Rockpile)
• Conrad Lozano (Los Lobos)
• Dave Luetkenhoelter (Kutless, Seven Places)
• Matt Lukin (The Melvins, Mudhoney)
• Ted Lundström (Amon Amarth)
• Geoffrey Lyall (Dead Kennedys)
• Phil Lynott (Thin Lizzy)
[edit] M
• Graham Maby (Joe Jackson, They Might Be Giants, Natalie Merchant)
• Bill MacCormick (Matching Mole)
• James MacDonough (Iced Earth, Megadeth)
• Ian MacKaye (Teen Idles)
• Steve Mackey (Pulp)
• Lawrie MacMillan (Stiltskin, Ray Wilson)
• Mickey Madden (Maroon 5)
• Matt Maginn (Cursive)
• Tony Maimone (Pere Ubu, They Might Be Giants)
• Matt Malley (Counting Crows)
• Sean Malone (Cynic, Gordian Knot)
• Olivier Manchion (Ulan Bator, Permanent Fatal Error)
• Aimee Mann (Til Tuesday)
• Roger Manganelli (Less Than Jake)
• Michael Manring
• Luís Mariutti (Shaaman, Angra)
• Brian Marshall (Creed, Alter Bridge)
• Jeremy Marshall (Cold)
• Ryan Martinie (Mudvayne)
• Glen Matlock (Sex Pistols)
• Joe B. Mauldin (The Crickets)
• John Maurer (Social Distortion)
• Gerry McAvoy (Rory Gallagher)
• Christian McBride
• Paul McCartney (The Beatles, Wings)
• Jason McCaslin (Sum 41)
• Mark McClelland (Snow Patrol)
• Andy McCluskey (Orchestral Manoeuvres in the Dark)
• Drew McConnell (Babyshambles)
• Tim McCord (Evanescence)
• Danny McCormack (The Wildhearts, The Yo-Yos)
• Hugh McDonald (Bon Jovi)
• Ron McGovney (Metallica)
• Paul 'Guigsy' McGuigan (Oasis)
• Tom McGuinness (Manfred Mann, McGuinness Flint)
• Duff McKagan (Guns N' Roses, Velvet Revolver)
• Ali McMordie (Stiff Little Fingers)
• Dugan McNeill (Chameleon)
• Greg McPherson (InMe)
• John McVie (Fleetwood Mac)
• Randy Meisner (The Eagles, Poco)
• Justin Meldal-Johnsen (Beck)
• Nate Mendel (Sunny Day Real Estate, Foo Fighters)
• Martin Mendez (Opeth)
• Marco Mendoza (Thin Lizzy, Whitesnake)
• Mark Mendoza (Twisted Sister)
• Dave Meros (Spock's Beard)
• Johnny Lee Middleton (Savatage)
• Marcus Miller (Miles Davis, David Sanborn)
• Thomas Miller (Symphony X)
• Mike Mills (R.E.M.)
• Danny Miranda (Blue Öyster Cult, Queen + Paul Rodgers)
• Yoh Miyamori (Orange Range)
• Gordon Moakes (Bloc Party)
• A.J. Mogis (Criteria)
• Billy Mohler (Jimmy Chamberlin Complex, The Calling)
• John Mole (Colosseum II, Gary Moore)
• Charlie Moniz (Avril Lavigne)
• Monk Montgomery
• Craig Montoya (Everclear)
• Alex Moore
• R. Stevie Moore
• Erik Mortensen (Communic)
• Rockette Morton (Captain Beefheart, Mallard, Mark Boston)
• Keith Moseley (The String Cheese Incident)
• Robin Moulder (TCR, Jack Off Jill)
• Colin Moulding (XTC)
• Gary Mounfield (The Stone Roses, Primal Scream)
• John Moyer (Disturbed)
• Dee Murray (Elton John)
• George Murray (David Bowie)
• John Myung (Dream Theater)
[edit] N
• Johnette Napolitano (Concrete Blonde)
• Me'shell Ndegeocello
• Kim Nekroman (Nekromantix)
• Billy Bass Nelson (Parliament-Funkadelic)
• Jason Newsted (Flotsam and Jetsam, Voivod, Metallica, Echobrain, Rock Star Supernova, Ozzy Osbourne)
• Murdoc Niccals (Gorillaz)
• Rob Nicholson
• Kelly Nickels (Faster Pussycat)
• Johan Niemann (Therion, Demonoid)
• Tim Nordwind (Ok Go)
• Greg Norton (Hüsker Dü)
• Matt Noveskey (Blue October)
• Krist Novoselic (Nirvana, Eyes Adrift)
• Jonathan Noyce (Jethro Tull)
[edit] O
• Berry Oakley (The Allman Brothers Band)
• Brian "Big Hands" O'Conner (Eagles of Death Metal)
• Shavo Odadjian (System of a Down)
• Bernard Odum (James Brown)
• Tetsuya Ogawa (L'Arc~en~Ciel, Tetsu69)
• Patrick O'Hearn (Frank Zappa)
• Mike Oldfield
• Nick Oliveri (Kyuss, The Dwarves, Mondo Generator, Queens of the Stone Age)
• Stefan Olsdal (Placebo)
• Peter Olsson (Europe)
• Nick O'Malley (Arctic Monkeys)
• Jerry Only (The Misfits)
• Cait O'Riordan (The Pogues)
• Benjamin Orr (The Cars)
• Joe Osborn (Session musician)
• Mat Osman (Suede)
• Franc O'Shea
[edit] P
• P-Nut (311)
• Marko Paasikoski (Sonata Arctica)
• Sascha Paeth (Luca Turilli's Dreamquest)
• Richard Page (Mr. Mister)
• Pino Palladino (John Mayer Trio, The Who)
• Bruce Palmer (Buffalo Springfield)
• Dave "Yorkie" Palmer (Space)
• Chuck Panozzo (Styx)
• Horace Panter (The Specials, General Public)
• Felix Pappalardi (Mountain)
• Drew Parsons (American Hi-Fi)
• Jaco Pastorius (Pat Metheny, Weather Report, Joni Mitchell)
• John Patitucci (Chick Corea)
• David Paton (Pilot, The Alan Parsons Project)
• Roger Patterson (Atheist)
• Joe Payne (Divine Heresy)
• Tim Payne (Thursday)
• Jeff Pearce (Moist, David Usher)
• Justin Pearson (The Locust, Some Girls, Head Wound City)
• Bojan Pečar (EKV)
• Share Pedersen (Vixen)
• Dave Pegg (Jethro Tull)
• Tom Petersson (Cheap Trick)
• Tom Petty (Tom Petty and the Heartbreakers, The Traveling Wilburys)
• Nadja Peulen (Coal Chamber)
• Mauro Pezzente (Godspeed You! Black Emperor)
• Kristen Pfaff (Janitor Joe, Hole, Palm)
• Pig Benis (Mushroomhead)
• Jeff Pilson (War and Peace, Dokken)
• Jeff Pinkus (Butthole Surfers)
• Doug Pinnick (King's X)
• Paulo Xisto Pinto Jr. (Sepultura)
• Brian Pittman (Relient K) (Inhale Exhale)
• Pekka Pohjola (Wigwam)
• Ms Zsa Zsa Poltergeist (The Hamsters)
• Robert "Pops" Popwell
• Mike Porcaro (Toto)
• Frankie Poullain (The Darkness)
• Millard Powers (Majosha, Counting Crows)
• Dougie Poynter (McFly)
• Francis "Rocco" Prestia (Tower Of Power)
• Joe Preston (Sunn O))), Thrones, High on Fire, The Melvins)
• Guy Pratt (Pink Floyd, David Gilmour, Roxy Music)
• Joe Principe (Rise Against)
• Dave "Herr Pubis" Pybus (Cradle of Filth, Anathema)
• Howie Pyro (D Generation, Danzig)
[edit] Q
• Peter Quaife (The Kinks)
• Suzi Quatro
• Mick Quinn (Supergrass)
[edit] R
• Carl Radle (Eric Clapton)
• Will Rahmer (Mortician)
• Chuck Rainey
• Twiggy Ramirez (Marilyn Manson)
• C.J. Ramone (The Ramones)
• Dee Dee Ramone (The Ramones)
• Jimmie Randall (Jo Jo Gunne)
• Noel Redding (The Jimi Hendrix Experience)
• Zoran Redžić (Bijelo Dugme)
• Scott Reeder (Kyuss, Unida, Bütcher)
• C'el Revuelta (Black Flag)
• Trent Reznor (Nine Inch Nails)
• Tim Rice-Oxley (Keane)
• Jim Richardson (If)
• Greg Ridley (Humble Pie, Spooky Tooth)
• Oliver Riedel (Rammstein)
• Brian Ritchie (Violent Femmes)
• Tyson Ritter (The All-American Rejects)
• Sam Rivers (Limp Bizkit)
• Dan Roberts (Crash Test Dummies)
• Johnny Rod (W.A.S.P., King Kobra)
• Steve Rodby (Pat Metheny)
• Jim Rodford (Argent, The Kinks)
• Omar Rodriguez-Lopez (DeFacto)
• Kira Roessler (Black Flag)
• Kenny Rogers (The First Edition)
• Magnus Rosén (HammerFall)
• Lars Rosenberg (Carbonized, Entombed, Serpent)
• Chris Ross (Wolfmother)
• John Rostill (The Shadows)
• Demis Roussos (Aphrodite's Child)
• Andy Rourke (The Smiths)
• Robb Royer (Bread)
• Mike Rutherford (Genesis)
• Kevin Rutmanis (The Cows, The Melvins, Tomahawk)
[edit] S
• Jeanne Sagan (All That Remains)
• Tetsuo Sakurai (Casiopea)
• Arion Salazar (Third Eye Blind)
• Tobias Sammet (Edguy, Avantasia)
• Paul Samwell-Smith (The Yardbirds)
• Troy Sanders (Mastodon)
• Mark Sandman (Morphine)
• Gabe Saporta (Midtown)
• Rudy Sarzo (Quiet Riot, Whitesnake, Ozzy Osbourne, Manic Eden, Dio)
• Rick Savage (Def Leppard)
• Taiji Sawada (X Japan)
• Tony Scalzo (Fastball)
• Reggie Scanlan (The Radiators)
• Mel Schacher (Grand Funk Railroad)
• Jason Scheff (Chicago)
• Jerry Scheff (Elvis Presley)
• Don Schiff (Chapman Stick)
• Dirk Schlächter (Gamma Ray)
• Adam Schlesinger (Fountains of Wayne, Ivy)
• Timothy B. Schmit (The Eagles, Poco)
• Dave Schools (Widespread Panic)
• Karl E. H. Seigfried (Thunor)
• Captain Sensible (The Damned)
• Henkka Seppälä (Children of Bodom)
• Steve Severin (Siouxsie & The Banshees)
• Carlo Von Sexron (Queens of the Stone Age, Eagles of Death Metal, Mondo Generator, Desert Sessions)
• Nick Seymour (Crowded House)
• Tommy Shannon (Stevie Ray Vaughan, Johnny Winter, Storyville)
• Matt Sharp (Weezer, The Rentals)
• Billy Sheehan (Niacin, Mr. Big, Steve Vai, Talas, David Lee Roth)
• Ben Shepherd (Soundgarden)
• Andrew Shives (Fear Factory)
• Scott Shriner (Weezer)
• Michael Shuman (Queens of the Stone Age)
• Gene Simmons (Kiss)
• Paul Simonon (The Clash, Havana 3am, The Good, the Bad and the Queen)
• Eon Sinclair (Bedouin Soundclash)
• Gord Sinclair (The Tragically Hip)
• Richard Sinclair (Caravan)
• Ryan Sinn (Angels & Airwaves)
• Nikki Sixx (Mötley Crüe, Brides of Destruction, Sixx:A.M.)
• Muzz Skillings (Living Colour)
• Leland Sklar (James Taylor)
• Tim Skold (Marilyn Manson, KMFDM)
• Captain Sky
• Spike Slawson (Swingin' Utters)
• Robert Sledge (Ben Folds Five)
• Phil Small (Cold Chisel)
• Derek Smalls (Spinal Tap)
• Curt Smith (Tears for Fears)
• Fred Smith (Blondie, Television)
• Zach Smith (Pinback)
• Bryce Soderberg (Lifehouse)
• Scott Sorry (Brides of Destruction, The Wildhearts)
• Esperanza Spalding
• Phil Spalding (Toyah, GTR, Mike Oldfield)
• Joey Spampinato (NRBQ)
• Mark Spicoluk (Avril Lavigne)
• Chris Squire (Yes)
• Mike Starr (Alice in Chains)
• Chris Steele (Alexisonfire)
• David Steele (The Beat, Fine Young Cannibals)
• Jeffrey Steele (Boy Howdy)
• Michael Steele (The Bangles)
• Peter Steele (Carnivore, Type O Negative)
• Kai Stephens (Hard Fi)
• Dale Stewart (Seether)
• Sting (The Police)
• Tommy Stinson (The Replacements, Guns N' Roses)
• Hamish Stuart (Average White Band, Paul McCartney)
• Gary Stonadge (Big Audio Dynamite)
• Byron Stroud (Fear Factory, Strapping Young Lad, Zimmers Hole)
• Dana Strum (Slaughter, Vinnie Vincent Invasion)
• Neil Stubenhaus (Barbra Streisand, Quincy Jones)
• Alec John Such (Bon Jovi)
• Kasim Sulton (Utopia, Meat Loaf, Joan Jett, The New Cars)
• Stuart Sutcliffe (The Beatles)
• Magnus Sveningsson (The Cardigans)
• Steve Swallow
• Dan Swanö
• Leon Sylvers III (Sylvers, Dynasty)
• Jack Syperek (The Trews)

[edit] T
• Robby Takac (The Goo Goo Dolls)
• Garry Tallent (The E Street Band)
• Matt Taylor (Motion City Soundtrack)
• John Taylor (Duran Duran, Power Station, Neurotic Outsiders)
• Kavyen Temperley (Eskimo Joe)
• Robert Tench (Gass)
• Jay Terrien
• Gary Thain (Keef Hartley, Uriah Heep)
• Bruce Thomas (The Attractions)
• Paul Thomas (Good Charlotte)
• Danny Thompson (Pentangle, Richard Thompson)
• Gunnar H. Thomsen (Týr)
• Dougie Thomson (Supertramp)
• Phil Thornalley (The Cure, Johnny Hates Jazz)
• Scott Thunes (Frank Zappa, The Waterboys, Andy Prieboy, FEAR, Steve Vai)
• Gary Tibbs (Roxy Music, Adam and the Ants, Hazel O'Connor)
• Garrett Tierney (Brand New)
• Michael Todd (Coheed and Cambria)
• Peter Tork (The Monkees)
• Toshiya (Dir en grey)
• Iracema Trevisan (Cansei de Ser Sexy)
• Pete Trewavas (Marillion)
• Robert Trujillo (Infectious Grooves, Suicidal Tendencies, Black Label Society, Ozzy Osbourne, Metallica)
• Tundra (Taake)
• Fred Turner (Bachman-Turner Overdrive)
• Martin Turner (Wishbone Ash)
• Pete Turner (Elbow)

[edit] U
• Takeshi Ueda (Mad Capsule Markets)
• Futoshi Uehara (Maximum the Hormone)
[edit] V
• Kathy Valentine (The Go-Go's)
• Ross Valory (Journey, Steve Miller Band)
• Edward Van Halen (Van Halen, Sammy Hagar)
• Larry Van Kriedt (AC/DC)
• Steve Vantsis (Fish)
• Johan van Stratum (Stream of Passion)
• Jeroen van Veen (Within Temptation)
• Sami Vänskä (Nightwish)
• Jayen Varma
• Ken Vasoli (The Starting Line)
• Morten Veland (Sirenia)
• D.D. Verni (Overkill)
• Sid Vicious (Sex Pistols)
• Varg "Count Grishnackh" Vikernes (Burzum, Mayhem)
• David Vincent (Morbid Angel)
• Eerie Von (Samhain, Danzig)
• Klaus Voorman (Manfred Mann, Plastic Ono Band)
• ICS Vortex (Dimmu Borgir)

[edit] W
• Matt Wachter (30 Seconds to Mars, Angels and Airwaves)
• Andreas Wallan Wahl (Therion, Serpent)
• Greg T. Walker (Lynyrd Skynyrd, Blackfoot)
• Jeffrey Walker (Carcass)
• Brad Walst (Three Days Grace)
• Dennis Ward (Pink Cream 69)
• Tim Ward (The Fall of Troy)
• John Warne (Relient K, Guerilla Rodeo)
• Andy Warren (The Monochrome Set)
• Jared Warren (Karp, Big Business, The Melvins)
• Roger Waters (Pink Floyd)
• Mike Watt (The Minutemen, fIREHOSE, The Stooges)
• Norman Watt-Roy (The Blockheads)
• Nathan Watts (Stevie Wonder)
• Alex Webster (Cannibal Corpse)
• Willie Weeks (Stevie Wonder, George Harrison, Eric Clapton)
• Danny Weinkauf (They Might Be Giants)
• Mikey Welsh (Weezer)
• Pete Wentz (Fall Out Boy)
• Uwe Wessel (Gamma Ray)
• Bob Weston (Shellac)
• John Wetton (Asia, King Crimson)
• Tina Weymouth (Talking Heads)
• Chris White (The Zombies)
• Jeordie White (Marilyn Manson; A Perfect Circle, Nine Inch Nails)
• Verdine White (Earth, Wind & Fire)
• Nick Wiggins (Aiden)
• Tal Wilkenfeld (Jeff Beck)
• Leon Wilkeson (Lynyrd Skynyrd)
• Cliff Williams (AC/DC)
• Hank Williams III (Superjoint Ritual)
• Leo Williams (Big Audio Dynamite, Dreadzone, Carbon/Silicon)
• Trevor Williams (Audience, Jonathan Kelly's Outside)
• Gary Willis (Tribal Tech)
• Aaron Wills (311)
• Matt Willis (Busted)
• Brian Wilson (The Beach Boys)
• Eric Wilson (Sublime, Long Beach Dub Allstars)
• Liam Wilson (The Dillinger Escape Plan)
• Mark Wilson (Jet)
• Paul Wilson (Snow Patrol)
• Doug Wimbish (Sugarhill Gang, Living Colour, Tackhead, Mick Jagger, Joe Satriani)
• Kip Winger (Alice Cooper, Winger)
• Matthew Winter (Rooney)
• Muff Winwood (Spencer Davis Group)
• Steve Winwood (Spencer Davis Group, Traffic, Go Blind Faith)
• Nicky Wire (Manic Street Preachers)
• Jah Wobble (Public Image Limited)
• Tom "T-Bone" Wolk (Hall & Oates, Billy Joel, Carly Simon)
• Chris Wolstenholme (Muse)
• Stevie Wonder
• Matt Wong (Reel Big Fish)
• Steve Wong (Beyond)
• Chris Wood (Medeski, Martin and Wood)
• Craig Wood (Avril Lavigne), (Gob)
• Allen Woody (Allman Brothers Band, Gov't Mule)
• Victor Wooten (Bela Fleck & the Flecktones, Bass Extremes, Vital Tech Tones)
• D'Arcy Wretzky (The Smashing Pumpkins)
• Tomasz "Orion" Wróblewski (Behemoth)
• Rob Wright (Nomeansno)
• Bill Wyman (The Rolling Stones)
[edit] Y
• Brian Yale (Matchbox Twenty)
• Takahiro Yamada (Asian Kung-Fu Generation)
• Hiro Yamamoto (Soundgarden)
• Tetsu Yamauchi (Free, Faces)
• Adam Yauch (Beastie Boys)
• George Young (AC/DC)
• Sean Yseult (White Zombie)
• Yu~ki (Malice Mizer)
• Doug Yule (The Velvet Underground)
[edit] Z
• David Z (Trans-Siberian Orchestra)
• Buddy Zabala (The Eraserheads)
• Tye Zamora (Alien Ant Farm)
• Frank Zappa (The Mothers of Invention)
• Marco Coti Zelati (Lacuna Coil)
• Stuart Zender (Jamiroquai)
• Regina Zernay (Cowboy Mouth)
• Bob Zilla (Damageplan)

• Ahmet Güvenç (sahne ve stüdyo,Bas Gitar Eğitmeni,Kurtalan Ekspres)
• Onur Yildiz (sahne ve stüdyo,Gölgelik,İdilcan M.T.)
• Özkan Uğur(Sahne ve Stüdyo,MFÖ)
• burak güven(sahne ve stüdyo, MOR VE ÖTESİ)
• Buket Doran (Sahne ve Stüdyo, Şebnem Ferah , Rockstar Galactica)
• Tarkan Gözübüyük (Sahne ve Stüdyo, Pentagram)
• Oya Erkaya (Sahne ve Stüdyo, Feridun Düzağaç)
• Gürol Ağirbaş (Sahne ve Stüdyo, Aranjör)
• İsmail Soyberk (Sahne ve Stüdyo)
• Abdurrahman Tarikci (Sahne ve Stüdyo)
• Uğur Mesut Ceyhan (Sahne ve Stüdyo, İttifak)
• Eylem Pelit (Sahne ve Stüdyo)
• Poyraz Kiliç (Sahne ve Stüdyo, Hayko Cepkin)
• Nurhat Şensesli (Sahne ve Stüdyo, Laço Tayfa)
• Alpay İşman (Sahne ve Stüdyo)
• Cüneyt Sözmen(Sahne ve Stüdyo)
• Bariş Kiratli (Sahne ve Stüdyo)
• Raci Pişmişoğlu (Sahne ve Stüdyo, Yeni Türkü)
• Levent Yüksel
• Zafer Şanli (Sahne ve Stüdyo)
• Birkan Şener (Sahne ve Stüdyo, İzel, Nükhet Duru)
• Cem Baş (Sahne ve Stüdyo)
• Cem Tuncer (Sahne ve Stüdyo)
• Erdem Tekinay (Sahne ve Stüdyo)
• Burak Kulaksizoğlu (Sahne ve Stüdyo, Teoman, 4x4)
• Bariş Gerekci (Sahne ve Stüdyo)
• Alper Yilmaz (Sahne ve Stüdyo)
• Sertaç Ekiz (Sahne ve Stüdyo, Zeynep Dizdar)
• Gözde Düzer ((sahne ve stüdyo))
• Anil Turan ((sahne ve stüdyo))
• Cenk Turanli ((sahne ve stüdyo)) Malt, Üç Nokta Bir
• Kerem Tüzün ((sahne ve stüdyo)) Kurban, Hücum kedi, Nekropsi
• Murat Çopur ((sahne ve stüdyo)) Anima, Gren, Friendly Fire
• Nezih Onur (Sahne ve Stüdyo, Kramp)
Müfredat
-Bas gitar için aliştirmalar-teller ve notalar-temel arpejler-diziler-teknikler: hammer_on, pull_off, slide-bas gitar için Groove’lar-riff’ler-12 bar blues-temel armoni-slap bas teknikleri-walking bas-ritm ve akor çalişmalari-enstrüman üstünde araliklar-görsel dökümanlarla teknik egzersizler-tapping ve ileri teknikler

Copyright © 2006 - 2007 BesiktasMuzik.com Homepage Institute FAQ Photo Album Pre-Registration Links Contact Videos
Become a fan of BMM in facebook | 
Twitter Instagram Vimeo youtube Facebook Email RSS 

Tasarım ve Uygulama: Dinamik